XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA /Rok C/
17 listopada 2019

1. Dzisiaj wolontariusze Caritas Parafialnej po Mszach św. zbierają ofiary do puszek na pomoc osobom naszej parafii, będącym w potrzebie. Ze względu na zbliżający się okres zimowy, pragniemy wspomóc te osoby, przez pomoc przy zakupie węgla czy leków. Za te ofiary już dziś Bóg zapłać.

2. Zapraszamy dzisiaj w niedzielę na godz. 17.00 na koncert organowy, w pierwszą rocznicę poświęcania organów, a zarazem dziękczynieniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za czas Nawiedzenia Maryi w znaku Ikony Jasnogórskiej w naszym dekanacie.

3. Jutro w poniedziałek na godz. 10.30 zapraszamy na śpiewnik domowy do kawiarenki parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę, 24 listopada - Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa oraz odmówimy akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne zmówienie aktu poświęcenia można dostąpić odpustu zupełnego.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za 5734,20 zł. złożone na tacę w drugą niedzielę miesiąca.

6. Napełnieni radością ze spotkania z Maryją, Królową Polski, zamierzamy udokumentować te historyczne nawiedziny. Pragniemy wydać biuletyn numer 2, zawierający zdjęcia i świadectwa parafian. Podzielcie się swoimi wrażeniami z licznym gronem czytelników. Chcemy, aby ten drugi biuletyn pozostał pamiątką - wspomnieniem peregrynacji Jasnogórskiego obrazu w Puszczykowie. Swoje przeżycia, refleksje, wrażenia i podziękowania prosimy nadsyłać na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podany jest on też na stronie internetowej parafii lub złożyć na kartce, w zakrystii, do 24 listopada. Niech Maryja pomoże nam wejść w nowe czasy.

7. Za tydzień, w niedzielę 24 listopada, odbędzie się w naszym kościele Festiwal św. Cecylii, w którym weźmie udział sześć scholi dziecięcych z naszego dekanatu - w tym Schola św. Józefa z naszej parafii. Festiwal rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.

8. W następną niedzielę (24 listopada) gościć będziemy Siostry Elżbietanki, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei, którzy pomagają im na co dzień. Siostry zapewniają swoim Podopiecznym (osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi) wszystko, co w domu ważne, a w tym rehabilitację. Dziś w drodze na rehabilitację przemierzają ze swoimi Podopiecznymi ok. 6000 km rocznie, dlatego potrzebują rehabilitacji na miejscu. Siostry postanowiły dobudować drugie skrzydło Domu, które posłuży specjalistycznej rehabilitacji i na ten cel będą kwestować w naszej Parafii za tydzień. Chciejmy wesprzeć to dzieło modlitwą oraz swoją hojnością i życzliwością.

9 . Przy wyjściu do nabycia „Przewodnik Katolicki" oraz ksero ogłoszeń.

Msze Święte

niedziele i święta:
7:00
9:00
10:30 (dzieci)
12:00
18:00
święta zniesione:
7:00
9:00
18:00
dni powszednie:
7:00
18:00

Biuro parafialne

godziny urzędowania:
poniedziałek: 16:00 - 17:00
środa: 10:00-11:00 i 16:00-17:00
sobota: 10:00 - 12:00
tel. 61-813-31-35