Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny i przenosi się drogą kropelkową. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele przypominamy podstawowe zasady:

1) Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki. Z tego obowiązku wyłączeni są tylko duchowni sprawujący Mszę św.

2) Komunię świętą przyjmujemy bezpiecznie na rękę (nie na rękawiczkę). Przedtem należy zdezynfekować dłonie środkiem, który ustawiony jest przed stopniami ołtarza. Ustawiamy się w jednym rzędzie, zachowując odpowiedni dystans. Dłonie kładziemy jedną na drugiej, przyjmujemy hostię i zaraz ją spożywamy.
Wierni, którzy zdecydowanie chcą przyjąć hostię bezpośrednio do ust, ustawiają się do drugiego kapłana. Jeśli Eucharystię sprawuje tylko jeden ksiądz, Komunię św. przyjmują jako ostatni.
Przed rozdawaniem Komunii św. kapłan również dezynfekuje dłonie płynem stojącym przy tabernakulum.
 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9 sierpnia 2020 /Rok A/

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę dziś, w II niedzielę miesiąca z przeznaczeniem na spłatę należności za wykonane prace.

2. W czwartek, 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Boskiej Fatimskiej z różańcem i procesją dookoła kościoła.

3. W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. wieczorna w piątek, już z uroczystości Wniebowzięcia. Jest to święto nakazane, jesteśmy więc zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msza św. wieczorna w tym dniu odprawiona będzie jak w niedzielę o godz. 20.00 i będzie to już Msza św. z niedzieli. Na zakończenie każdej Mszy św. obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów. Takie wiązaneczki będzie można nabywać przed każdą Mszą św. u młodzieży z KSM. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W dekanacie, w parafii Wniebowzięcia NMP w Puszczykowie Msza św. odpustowa o godz. 12:30.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Przewodnik Katolicki"

5. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych:
śp. Władysława Łuczaka, l.93 z ul. Kosińskiego
śp. Zygmunta Feszczuka, l. 87 ostatnio mieszkającego w Poznaniu
śp. Kazimierę Czajkowską, l.89 z ul. Libelta – pogrzeb - wtorek godz. 13.00
śp. Krystiana Dameckiego, l. 73 z ul. Reymonta – pogrzeb - środa godz. 13.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

Msze Święte

Niedziele i Święta:
  7:00
  9:00
10:30
12:00
20:00
( lipiec i sierpień )

Dni powszednie:
  7:00
18:00 

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dotyczy :
osób w podeszłym wieku
kobiet w stanie błogosławionym
osób z objawami infekcji
osób, które czują obawę przed zarażeniem

Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele  prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki.


Biuro parafialne
(aż do odwołania)


czynne tylko
w środę: 16:00-17:00


Sprawy pilne prosimy
uprzednio zgłaszać
telefonicznie.


tel. 61 8133 135