Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny i przenosi się drogą kropelkową. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele przypominamy podstawowe zasady:

1) Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos za pomocą maseczki. Z tego obowiązku wyłączeni są tylko duchowni sprawujący Mszę św.

2) Komunię świętą przyjmujemy bezpiecznie na rękę (nie na rękawiczkę). Przedtem należy zdezynfekować dłonie środkiem, który ustawiony jest przed stopniami ołtarza. Ustawiamy się w jednym rzędzie, zachowując odpowiedni dystans. Dłonie kładziemy jedną na drugiej, przyjmujemy hostię i zaraz ją spożywamy.
Wierni, którzy zdecydowanie chcą przyjąć hostię bezpośrednio do ust, ustawiają się do drugiego kapłana. Jeśli Eucharystię sprawuje tylko jeden ksiądz, Komunię św. przyjmują jako ostatni.
Przed rozdawaniem Komunii św. kapłan również dezynfekuje dłonie płynem stojącym przy tabernakulum.
 I NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020 /Rok B/

1. Dzisiaj – I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” Roraty, będą odprawiane w Adwencie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

2. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, które błogosławimy dzisiaj po Mszach św. Caritas parafialna rozprowadza w ramach Wigilijnej Akcji Dzieło Pomocy Dzieciom, świece wigilijne w cenie: duże 15.50 zł, małe 7 zł.

3. We wtorek Msza św. wieczorna w intencji TV Trwam i Radia Maryja.

4. I czwartek - 3 grudnia. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, aby modlić się wspólnie za kapłanów i z prośbą o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii. Adorację zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

5. I piątek miesiąca - 4 grudnia. Ze względu na trwającą nadal epidemię nie możemy odwiedzić chorych. Okazja do Spowiedzi św. dla wszystkich od godz. 17.00 do 18.00.

6. W I sobotę po Mszy św. rannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania prosimy o dostarczenie metryk chrztu do biura parafialnego lub zakrystii do niedzieli 13 grudnia.

8. Wychodząc z kościoła do nabycia „ Przewodnik Katolicki”, do którego dołączony jest dodatek „ 5 minut z Bogiem” – modlitewnik na każdy dzień grudnia.

 

Msze Święte

Dni powszednie:
              7:00  Roraty 
18:00

w kościele
maksymalnie 1 osoba
na  15 metrów
kwadratowych

Pierwszy piątek miesiąca
- - - - - - - - - 4 grudnia - - - - - -    
  • od 17:00  do  18:00
         Spowiedź św.

  • 18:00 Msza św.

Osoby przebywające w kościołach mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

najlepiej nosić maski dwu lub trzywarstwowe
 własne uszyte maseczki trochę lepsze niż żadne
 chustki, lub golfy wcale nie chronią...

Epidemia nadal trwa, a koronawirus jest ciągle obecny. Szybkiej transmisji wirusa sprzyja oddech i mówienie, dlatego w trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele  prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi.

Biuro parafialne
                            czynne
poniedziałek: 16:00-17:00
środę10:00-11:00
           i 16:00-17:00

piątek: 16:00-17:00


Sprawy pilne prosimy
uprzednio zgłaszać
telefonicznie.


tel. 61 8133 135