Pielgrzymka dekanatu lubońskiego

do kościoła jubileuszowego św. Józefa w Puszczykowie   9 października 

Eucharystii o godz.10:00 przewodniczył dziekan ks. Roman Poźniak – proboszcz parafii Matki Boskiej Wniebowziętej, a Słowo Boże wygłosił ks. Adam Prozorowski - proboszcz parafii św. Mikołaja w Mosinie. W homilii przypomniał słowa papieża Franciszka: „Święty Józef był cieślą, który uczciwie pracował, aby zapewnić utrzymanie swojej rodzinie. Od niego Jezus nauczył się wartości, godności i radości tego, co znaczy móc spożywać chleb, który jest owocem własnej pracy.” Podkreślił także, że św. Józefowi warto poświęcić sprawę życia, a także prosić o szczęśliwą śmierć w objęciach Jezusa i Maryi. Na zakończenie Mszy św. odmówiono litanię do św. Józefa i Akt Zawierzenia jemu.

Po Eucharystii wierni wysłuchali koncertu organowego w wykonaniu Macieja Kubackiego.

W uroczystej Mszy świętej wzięli udział kapłani i wierni ze wszystkich parafii dekanatu.
Krosno (Matki Boskiej Częstochowskiej), Luboń (św. Barbary), Luboń (św. Jana Bosko), Luboń (św. Jana Pawła II), Luboń (św. Maksymiliana Marii Kolbego), Mosina (św. Mikołaja), Puszczykowo (Matki Boskiej Wniebowziętej), Puszczykowo (św. Józefa Oblubieńca NMP), Wiry (św. Floriana), Żabno (św. Jakuba Apostoła).

Przypominamy, że Rok Świętego Józefa został ogłoszony przez papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy ustanowienia opiekuna Jezusa i Maryi Patronem Kościoła powszechnego. Rok ten będzie trwał do 8 grudnia 2021.

Szerzy się "Delta" - nowy wariant koronawirusa z Indii. Bardziej zaraźliwy i bardziej śmiertelny! W trosce o bezpieczeństwo sprawowanej liturgii w naszym kościele ważne jest zachowanie odstępu między wiernymi.


Osoby przebywające w kościołach mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

Biuro parafialne
                            czynne
poniedziałek: 16:00-17:00
środę10:00-11:00
           i 16:00-17:00

piątek: 16:00-17:00


Sprawy pilne prosimy
uprzednio zgłaszać
telefonicznie.


tel. 61 8133 135